»Sodišče se je postavilo na stališče, da bi moral tožbo vložiti zoper prejšnjega delodajalca, pa čeprav bi v času odpovedi že moral biti zaposlen pri toženi stranki, ker je do prenosa dejavnosti na novo podjetje prišlo pred odpovedjo delovnega razmerja. Tudi to sodbo bomo izpodbijali na višjem sodišču in se pri tem sklicevali na judikat vrhovnega sodišča, ki je v enem primeru že odločilo, da odpoved ni utemeljena, ker je bil delavec že v delovnem razmerju pri novem delodajalcu.«
»Vztrajali bomo, da ni šlo za prenos dejavnosti pomorske pilotaže, pač pa za novo vzpostavitev te službe.«
»Ob morebitni izvršbi bi delavci lahko podali odpoved delovnega razmerja iz razlogov na strani delodajalca.«
»Mi imamo v zakonu opredelitev, kaj je to delovno razmerje, ampak nekdo, ki je s. p. in želi uveljavljati varstvo kot delavec, mora tožiti na delovnem sodišču in mora dokazovati elemente delovnega razmerja.«
»O delovnem razmerju bosta torej odločala tako delodajalec kot delavec, kar se nam zdi pravičnejša rešitev.«
»Želeli bi si, da bi lahko sklenili delovno razmerje na zaupanje, da bi lahko delavca zaposlili takoj, kar pomeni, da bi zanj jamčil delodajalec.«
»Odločitev sodišča je nesprejemljiva, saj ju je sodišče tako rekoč kaznovalo, ker sta si v vmesnem času zaradi zagotavljanja socialne varnosti službo poiskala drugje in na dan zadnje glavne obravnave nista bila brezposelna. Če bi bila in bi doma uživala nadomestilo za brezposelnost, pa bi ju tožena stranka morala pozvati nazaj na delo. To je neživljenjska odločitev.«
»Posledica tega je čezmerna prevalitev bremena z ramen delodajalca na že tako šibkejša ramena delovnega invalida, meni.«
»Menim, da je sodišče v tem primeru napačno uporabilo določbo Zakona o delovnih razmerjih, saj v konkretnem primeru ni šlo za spor glede nezakonitega prenehanja delovnega razmerja, temveč za spor glede obstoja delovnega razmerja.«
»Težava je v tem, ker Avstrija v praksi najpogosteje uporablja sporazumno odpoved delovnega razmerja, pri nas pa v primeru sporazumne odpovedi delovnega razmerja tej osebi nato v Sloveniji ne pripada nadomestilo za brezposelnost.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju